Certifierade NollCO2-samordnare

Personer som deltagit i NollCO2 baskurs eller NollCO2-samordnarkurs har fått en förståelse kring hur man klarar kraven för NollCO2 certifieringen från programhandling till färdig byggnad och därefter i återrapporteringen. De har även kunskap i hur man använder NollCO2 mallar och beräkningsverktyg. Efter personernas namn står utskrivet vilka som är samordnare i systemet.

Enbart personer som är anställda hos medlemmar i Sweden Green Building Council visas på denna sida.

Sweden Green Building Council har ej möjlighet att löpande kontrollera om personerna i listan är anställda på angivet företag. Listan baseras på vilken arbetsgivare kursdeltagaren hade i samband med kurs. Om du uppmärksammar en felaktig arbetsgivare i listan för dig själv eller annan person, vänligen maila till utbildning@sgbc.se.

 

AFRY

Christofer Svensson
Jesper Åberg
Karin Andersson
Madeleine Beck
Sara Jernelius
Yang Chen

AF Gruppen Sverige AB

Peter Gipperth

Ahlqvist & Almqvist

Britt Almqvist

AIX Arkitekter

Karin Löfgren
Oscar Hårleman

Aura Energi & Miljö

Jesper Karlsson

Bengt Dahlgren

Anna Augustsson Hjort
Anna Högberg
Charlotta Malmén
Emil Munter
Gerda Ingelhag
Ingela Oscarsson
Louise Holmstedt

Bjerking

Hongling Liu Wennersten
Johanna Bergsten
Pia Wacker

BKIND Konsult AB

Beatrice Kindembe

Brunnberg & Forshed Arkitektkontor

Patrik Hammarlund
Pernilla Ivarsson

Castellum

Maria Perzon

COWI

Elin Nilsson

Deep Green Consulting

Mathilda Johnson

Ebab i Stockholm AB

Towe Hesslow

Ekologigruppen

Emanuel Vogel

Enviri AB

Tina Wiséen

Fabege

John McMillen
Sandra Holmström

Fortum

Lena Enebjörk

Futurum Fastigheter

Mia Elvén

Gicon Installationsledning

Kristina Nilsson

Green Level

Anders Moberg
Filippa Persson
Torbjörn Nordgren

Hedström & Taube

Norea Marceau
Rasmus Olsen Falk

Hifab

David Lindgren

HMSQ Management AB

Angelica Persson

Hållbara Fastigheter Sverige

Tommy Schröder

ICA Fastigheter

Anders Carlsson
Annika H Schönefeld
Benny Wendel
Christel Leven
Deborah Mezgebu
Fredrik Eriksson
Gürol Sarikaya
Henrik Lindelöf
Jonas Östman
Kristina Cedrins
Lasse Åhnsberg
Linda Holm
Marie Brandstedt
Mats Björk
Mikael Davidsson Ring
Paul Hubenbecker
Paulina Schönning
Per Gynnerstedt
Robert Ramsell
Sara Haasmark
Sofie Magne
Victoria Bjellerud

Improvement Miljö i Stockholm AB

Incoord

Helena Engström
Jonas Sjöholm Norling
Tobias Bergman

Järfälla kommun

Patrik Söderman

KAMTechnology

Filip Larsson

Locum

Niclas G Lundgren

Logistic Contractor

Lovisa Bråvi

Lunds universitet

Ricardo Bernardo

Miljökonsult Sofie Åberg

Sofie Åberg

NCC

Anders Enebjörk
Daniel Uskali
Emma Winqvist
Henrik Olsson
Ludvig Dahlqvist
Magnus Österbring

Nordnest AB

Edwin Måradson

Optimum Consult i Stockholm

Vivianne Tapia

Pandox

Caroline Tivéus

PE Teknik & Arkitektur

Andreas Bjertner
Catrin Heincke
Daniel Bergsten
Hongling Liu Wennersten
Iryna Bulich
Nasim Rafieiyan
Stephanie Angeraini

 

 

Peab

Embla Winge
Josefine Björkberg
Maria Franzén
Markus Svensson
Sara Hastig
Sofia Viklund

Piacon

Pia Öhrling
Rebecka Nero
Sara Galar

Polygon och AK-konsult

Maria Nordberg
Mikael Kläth

Raksystems Dry-IT

Cristian Nae
Josefine Nilsson Willkomm
Maria Karlsson
Markus Eriksson

Ramboll

Magnus Heier
Niclas Silfverstrand
Robin Marve
Yasmine Ljungberg

Reljlers Sverige

Veronica Galimova (Helenius)

Serneke

Brittmarie Sagnil

Skandia Fastigheter

Anna Rudström
Madeleine Hansen

Skanska

Adam Nilsson
Alicia Requena Carrion
André Persson
Anders Edvardsson
Anna Olsson
Annika Hägg
Benjamin Löfdahl
Claire Mirjolet
Fredrik Dahlgren
Ida Eklöf
Ivan Cusini
Johan Gerstner
Karvel Andersen
Linnea Skogfors
Lisa Lundin
Malin Folkesson
Pontus Nordin
Sara Brantvall

Solenco

Jonas Gremmelspacher

Specialfastigheter

Anna Martin Bell
Annika Samuelsson
Celina Ankarstig
Deborah Kupferschmidt
Göran Cumlin
Ingela Oberpichler Wettermark
Jesper Helander
Johanna Peacock
Maria Cederborg
Martin Hagforsen
Pernilla Svensson
Pia Petersson
Sean Kelly
Sofia Lilja
Tobias Klarbo

 

 

Sustainacon Sweden AB

Per Andersson

Sweco

David Hill
Louise Homle
Maria Ekegren Hansdotter

Swedbank

Ida Lindgren
Jenny Malmström

TenC

Jakob Tengvald

Tyréns

Daniel Gallardo
Erik Johannes
Johan Hammar
Ida Adolfsson
Lina Broström

Umeå kommun

Fanny Nyberg

Vectura Fastigheter

Maria Wiklund
Nils Resvik
Patrik Berggren
Sherko Eliassi

Veidekke entreprenad AB

Johanna Zelaya

White arkitekter

Anna Ågren
Anna Graaf
Caroline Cederström
Elin Hammarsten
Karin Hedén
Maria Glädt
Marie-France Stendahl
Niclas G Lundgren
Rickard Nygren
Stephanie Angeraini
Tania Sande Beiro

WSP

Anders Fremling
Bunmi Odubeyi
Elin Hansson
Elmine Blackenfelt
Emil Andersson
Emma Karlsson
Erik Hjorth
Eva Kultje
Fanny Frändberg
Foj Sunisa Knutsson
Gustaf Gardeström
Gustav Thuresson
Hanna Öberg
Jamie Wilton
Jonny Ericson
Kajsa Andersson
Kevin Möller
Lena Kadmark
Linn Adolfsson
Lisa Håkansson
Louise Lund
Merja Niemelä
Oliver Pearce
Oskar Mangold
Pan Sallmén
Sandra Leksell
Sara Borgström
Sofia Wåhlén
Victoria Stigemyr Hill

WUDD

David Uddare Sevelin

Wästbygg

Zengun

Elin Hansson

ÅWL Arkitekter

Christian Zellinger
Helena Ahlbolm