Medarbetare

Ledning

Bengt Wånggren VD Tel: 08-599 294 31 bengt.wanggren@sgbc.se
Reinhold Lennebo Ordförande, VD Fastighetsägarna Sverige Tel: 08 613 57 10 reinhold.lennebo@fastighetsagarna.se

Stab

Evelina Strandfeldt Chef Policy och Marknad Tel: 08-599 294 33 evelina.strandfeldt@sgbc.se
Johan Ehle Chef verksamhetsutveckling och projekt Tel: 08-599 294 32 johan.ehle@sgbc.se
Carl-Fredrik Fridén Kommunikatör Tel: 08-599 294 34 carl-fredrik.friden@sgbc.se
Bodil Hassel Kommunikatör och medlemskontakt Tel: 08-599 294 54 bodil.hassel@sgbc.se
Theresia Aurén Ekonomi- och lokalansvarig samt personaladministratör Tel: 08-599 294 36 theresia.auren@sgbc.se
Sandra Svensson Redovisningsekonom Tel: 08-599 294 56 sandra.svensson@sgbc.se

Certifieringsavdelning

Linda Kjällén Certifieringschef linda.kjallen@sgbc.se
Maria Forsgren Certifieringsspecialist maria.forsgren@sgbc.se
Kerstin Hultman-Boye Certifieringssupport Tel: 08-599 294 48 kerstin.hultman-boye@sgbc.se
Tove Andersson Certifieringsspecialist tove.andersson@sgbc.se
Anna Erdmann Certifieringsspecialist anna.erdmann@sgbc.se
Hannah Lindblad Certifieringsspecialist hannah.lindblad@sgbc.se
Mikaela Ring Certifieringsspecialist mikaela.ring@sgbc.se

Verksamhetsområden

Catarina Warfvinge Chef Miljöbyggnad Tel: +46 40 635 17 95 catarina.warfvinge@sgbc.se
Sabina Jonestrand Chef BREEAM Tel: 08-599 294 46 sabina.jonestrand@sgbc.se
Sue Clark Chef LEED (föräldraledig)
Sofie Absér Chef Hållbar Infrastruktur Tel: +46 107 22 66 63 sofie.abser@sgbc.se
Per Levin Chef GreenBuilding Tel: 08-522 069 28 per.levin@projektengagemang.se
Erik Nordlund Vik. Chef LEED Tel: 08-599 294 30 leed@sgbc.se

Projekt

Björn Hellström Projektledare, Citylab certifiering (CIPI) bjorn.hellstrom@arch.kth.se
Anna Granath Projektkoordinator Tel: 08-599 294 45 anna.granath@sgbc.se
Annika Hammarstedt Projektkoordinator Tel: 08-599 294 53 annika.hammarstedt@sgbc.se
Jonas Lind Projektkoordinator Tel: 08-599 294 40 jonas.lind@sgbc.se
Linnea Olsson Projektkoordinator Tel: 08-599 294 49 linnea.olsson@sgbc.se

Utbildningsavdelning

Tomas Gustafsson Programledare Citylab Action Tel: 070-874 11 44 tomas.gustafsson@sgbc.se
Cecilia Nadjalin Utbildningschef Tel: 08-599 294 55 cecilia.nadjalin@sgbc.se
Caroline Larsson-Ekström Utbildningskoordinator Tel: 08-599 294 47 caroline.l.ekstrom@sgbc.se
Jenny Öhlund Utbildningskoordinator (föräldraledig) Tel: 08-599 294 41 jenny.ohlund@sgbc.se
Sara Schesny Utbildningsproducent Tel: 08-599 294 52 sara.schesny@sgbc.se

Policy gällande gåvor till personalen

Anställda på företaget får inte ta emot individuella gåvor, en gåva som sänds till en anställd räknas som en gåva till hela företaget. Detsamma gäller för julklappar eller påskägg m.m.

En gåva som sänds till företag eller individ får kosta maximalt 200 kronor. En gåva som överskrider detta skickas tillbaka till avsändaren.