Medarbetare

Ledning

Bengt Wånggren VD Tel: 08-599 294 31 bengt.wanggren@sgbc.se
Reinhold Lennebo Ordförande, VD Fastighetsägarna Sverige Tel: 08 613 57 10 reinhold.lennebo@fastighetsagarna.se

Stab

Theresia Aurén Ekonomi- och lokalansvarig samt personaladministratör Tel: 08-599 294 36 theresia.auren@sgbc.se
Carl-Fredrik Fridén Kommunikatör Tel: 08-599 294 34 carl-fredrik.friden@sgbc.se
Evelina Strandfeldt Chef Policy och Marknad Tel: 08-599 294 33 evelina.strandfeldt@sgbc.se
Johan Ehle Chef verksamhetsutveckling och projekt Tel: 08-599 294 32 johan.ehle@sgbc.se
Bodil Hassel Junior kommunikatör bodil.hassel@sgbc.se

Certifieringsavdelning

Linda Kjällén Certifieringschef linda.kjallen@sgbc.se
Maria Forsgren Certifieringshandläggare maria.forsgren@sgbc.se
Kerstin Hultman-Boye Certifieringsadministratör Tel: 08-599 294 48 kerstin.hultman-boye@sgbc.se
Anna Erdmann Certifieringshandläggare anna.erdmann@sgbc.se
Hannah Lindblad Certifieringshandläggare hannah.lindblad@sgbc.se
Mikaela Ring Certifieringshandläggare mikaela.ring@sgbc.se

Verksamhetsområden

Catarina Warfvinge Chef Miljöbyggnad Tel: +46 40 635 17 95 catarina.warfvinge@sgbc.se
Sabina Jonestrand Chef BREEAM Tel: 08-599 294 46 sabina.jonestrand@sgbc.se
Sue Clark Chef LEED Tel: 08-599 294 43 sue.clark@sgbc.se
Ann-Kristin Belkert Chef Citylab Tel: 08-599 294 44 ann-kristin.belkert@sgbc.se
Sofie Absér Chef Hållbar Infrastruktur Tel: +46 107 22 66 63 sofie.abser@sgbc.se
Per Levin Chef GreenBuilding Tel: 08-522 069 28 per.levin@projektengagemang.se

Projekt

Jonas Lind Projektkoordinator Citylab Tel: 08-599 294 40 jonas.lind@sgbc.se
Anna Granath Projektkoordinator Tel: 08-599 294 45 anna.granath@sgbc.se
Linnea Olsson Projektkoordinator Tel: 08-599 294 49 linnea.olsson@sgbc.se
Annika Hammarstedt Projektkoordinator Tel: 08-599 294 53 annika.hammarstedt@sgbc.se

Utbildningsavdelning

Terhi Benjaminsson Vik. utbildningschef Tel: 08-599 294 55 terhi.benjaminsson@sgbc.se
Caroline Larsson-Ekström Utbildningskoordinator Tel: 08-599 294 47 caroline.l.ekstrom@sgbc.se
Sara Schesny Utbildningsproducent Tel: 08-599 294 52 sara.schesny@sgbc.se
Tomas Gustafsson Programledare Citylab Action Tel: 070-874 11 44 tomas.gustafsson@sgbc.se
Jenny Öhlund Utbildningskoordinator (föräldraledig) Tel: 08-599 294 41 jenny.ohlund@sgbc.se

Policy gällande gåvor till personalen

Anställda på företaget får inte ta emot individuella gåvor, en gåva som sänds till en anställd räknas som en gåva till hela företaget. Detsamma gäller för julklappar eller påskägg m.m.

En gåva som sänds till företag eller individ får kosta maximalt 200 kronor. En gåva som överskrider detta skickas tillbaka till avsändaren.